Екран за печатење гумен, гумен за PV, гумен за соларна - Plet печатење
 • banner11
 • banner2
 • banner3
Добредојдовте

што правиме

Дома IP суми
 • центар на претприемништвото
  центар на претприемништвото
 • компанијата
  компанијата

нашите techlogies

Plet company is located in Changzhou, China, which is very close to Shanghai. We once sold screen printing inks and served in many electronic industries. He has extensive screen printing experience and realized the importance of squeegee in the screen printing process. In 2013, Plet began to engage in the research and production of support plate squeegee, and established the SPS brand squeegee, which provides stable printing angle and printing pressure for many precision screen printing customers in China.

производи

Дома IP суми
екран печатење-гумен-М

екран печатење-гумен-М

Јапонски најновите полиуретан суровина, ненадминат ...
научи повеќе
Стаклени влакна одбор гумен

Стаклени влакна одбор гумен

  Стаклени влакна одбор гумен Plet компанија ...
научи повеќе
Јаглерод гумен за соларна

Јаглерод гумен за соларна

процесот на производство на мобилен, ефектот на екранот ...
научи повеќе

производи

Прашање за Ценовникот

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

контакт

 • ChangZhou Plet Технологија на печатење копродукции, ООД.
 • +86 18015055391
 • Eric@plet.cn
WhatsApp Online Chat !