Јаглерод гумен за соларна

Краток опис:

процесот на производство на мобилен, ефектот на печатење на екран директно ќе влијае на конверзија ефикасност на батеријата, јадрото на печатење е односот на сребро паста по печатењето. Затоа, на екранот, сребро паста и гумен мора да се чуваат иновативни, при подготовка на повисоки барања на печатење на екран само десет години, барања портата линија се повеќе и повеќе во ред, е од почетната 60um во тековната 30um; проследено со гумен замена (како што е прикажано Бел ...


детали за производот

Тагови производ

Фибер-стакло одбор-гумен-За-Сончевиот големина

процесот на производство на мобилен, ефектот на печатење на екран директно ќе влијае на конверзија ефикасност на батеријата, јадрото на печатење е односот на сребро паста по печатењето. Затоа, на екранот, сребро паста и гумен мора да се чуваат иновативни, при подготовка на повисоки барања на печатење на екран

Само десет години, барања портата линија се повеќе и повеќе во ред, е од почетната 60um во тековната 30um; проследено со гумен замена (како што е прикажано подолу), сега СПС-AS-SL е повеќе и повеќе станува популарен!

гумен за SOLAR1

основни предности на СПС-AS-SL се:

1, за сечење Вид на работ

   работ повеќе мазни, повеќе остар, погоден за 30um и под линијата печатење

2, Еднострана дизајн

   Иако натопени со мастило за долго време, но под притисок на печатење ќе останат релативно стабилни

刮 胶 印刷 角度 对比

3, супер носат отпорни на полиуретан

   Еден раб печатење на повеќе од 60.000

4, анти-статички дизајн

   Намали статички електрицитет во процесот на печатење, линија на печатење е повеќе директно

 

За типови на машината: MAXWELL (Кина), Baccini (Италија), DEK (Велика Британија), Folungwin (Кина)

 

обезбеди гумен кориснички услуги

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !