Стаклени влакна одбор гумен За поклопец на објективот

Краток опис:

The screen printing of the cover lens is very demanding, he needs to ensure that the printing edge is not jagged and the ink thickness is uniform. SPS-FGB fiberglass scraping has the following advantages over traditional scraping: 1, quick installation, no grinding after installation, can be used with self-balancing fixture 2, imported from Japan, polyurethane raw materials, high printing times 3, knife edge smooth, excellent printing effect, improve product competitiveness 4, long-term pr...


детали за производот

Тагови производ

печатење на екран од леќата на капакот е многу тешко, тој треба да се осигура дека на работ на печатење не е грапав и дебелина на мастило е униформа.

Fiber-Glass-Board-Squeegee-For-Cover-lens-Size

触摸屏刮刀夹具

触摸屏刮刀夹具1

СПС-FGB фиберглас стружење има следниве предности во однос на традиционалните стружење:

1, брза инсталација, без мелење по инсталацијата, може да се користи само-балансирање тела

2, увезени од Јапонија, полиуретан суровини, високо печатење пати

3, нож работ мазна, одлична печатење ефект, да се подобри конкурентноста на производот

4, долгорочна печатење, обезбеди стабилен притисок печатење и агол, намалување на стапката на дефекти

5, може да биде средно мелење, намалување на трошоците


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !