Стаклени влакна одбор гумен

Краток опис:

  Стаклени влакна одбор гумен Plet компанијата започна да произведуваат и продаваат на СПС бренд фотоволтаични фиберглас одбор гумен од 2011. Заедно со развојот на фотоволтаични индустрија, мрежата на фотоволтаични сребро паста станува се помал и потенок, FGB стружење лепак е реформиран и зголемена неколкупати , за да се задоволат сегашните барања на повеќето PV печатење. СПС-FGB-SL гумен е Јапонија растворувач отпорни на абење полиуретан, со висока фреквенција печатење. Нож направени од страна на ПР ...


детали за производот

Тагови производ

Фибер-стакло одбор-гумен-За-Соларни Size1

 

Стаклени влакна одбор гумен

Plet компанијата започна да произведуваат и продаваат на СПС бренд фотоволтаични фиберглас одбор гумен од 2011. Заедно со развојот на фотоволтаични индустрија, мрежата на фотоволтаични сребро паста станува се помал и потенок, FGB стружење лепак е реформиран и зголемена неколкупати, да се исполнат сегашните барања на повеќето PV печатење.

СПС-FGB-SL гумен е Јапонија растворувач отпорни на абење полиуретан, со висока фреквенција печатење. Нож направени од страна на прецизност брусење и полирање, нож мазна, континуирано печатење линија. Гумен пластични прецизност строга контрола на големината за да ги исполни барањата на печатење со голема прецизност.

Може да се изменуваат во согласност со барањата на клиентите

  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !