Вести

 • SPS scraping rubber and Bando scraping rubber successfully participated in the 2019 Asia-Pacific Network Printing Exhibition
  Post time: Nov-04-2019

  Changzhou Plet Printing Technology is a professional agency of Japanese Solvent Resistant Squeegee,which contains SPS branded and Original Japan Bando Scraper.During ASGA & CSGIA 2019 Screen Printing & Digital Printing Exhibition held in Shanghai New Internationa...Прочитај повеќе »

 • Post time: Jun-19-2019

  The Pennsylvania, Department of Agriculture, uses a risk-based inspection reporting process for restaurants and other food handlers. Duke on Liberty, 1002 N. Duke St., May 13. Light is not shielded or shatter-proof in the walk-in cooler. Black, moist residue on the ice machine deflector plate; cl...Прочитај повеќе »

 • Post time: Jun-19-2019

  The Worldwide Scrubber-Dryers Market is a recently published research report that covers every aspect of Global Scrubber-Dryers 2018 along with in-detailed analysis of Scrubber-Dryers market growth elements, Scrubber-Dryers market trends, size, demand and Scrubber-Dryers market distribution. The ...Прочитај повеќе »

 • Post time: Jun-12-2019

  Glass screen printing refers to a screen printing method using a glass plate or a glass container as a main product. The use of glass has a long history in China, and even in today’s modern era, glass still plays an important role in our lives. At present, the financial crisis originating o...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-23-2018

  Без оглед на видот на печатење на екран, на решетката мора да бидат исчистени и обезмастени пред употреба. Ако соодветните одмастување работа не е направено, на екранот ќе биде delaminated или уништени во процесот на печатење. Ако нето крпа не се чисти во време, тоа ќе се чита и печатење на екран ќе ...Прочитај повеќе »

 • СПС-FGB стаклени влакна одбор гумен
  Време на мислењето: Март-23-2018

  Иако целокупната економска криза во 2015 година, но во печатарската индустрија екранот сè уште се постигнат добри резултати, во оваа година, најголем екран печатење компании, исто така, преку оптимизација на производот, интеграција на ресурси и други трансформација, со надеж дека брзо да ги искористи командантот heig во индустријата ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-23-2018

  Екранот на вашиот печатач работат принципот вовед - 1. авион со рамен екран машина за печатење работи. 1 Авион екран машина за печатење програма за работа циклус. Во случај на монохроматски полуавтоматски екран машина за печатење полутон со рамен екран тип, една од својата работа циклуси е: хранење → позиционирање → падне ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-23-2018

  Точки во печатење играат многу важна улога. Точки може да се пренесе на тонови, нивоа, и боите на сликата. Секое рефлексии или преноси се составени од пигмент честички или сребро честички за да се формира еден континуиран цветаат тон. Ова цветаат тон и слој мора да бидат фотографирани или други мет ...Прочитај повеќе »

 • Време на мислењето: Март-23-2018

  За клиенти кои купуваат екран принтери, она што тие се најмногу загрижени за е дали купени машини може да биде профитабилна. Во споредба со традиционалните рачни операции, полу-автоматски или целосно автоматски екран печатари имаат следниве предности: 1. Прво, намалување на трошоците на работна сила. Второ, е ...Прочитај повеќе »

 • 2017 Шенжен екран на допир Изложба
  Време на мислењето: Март-23-2018

  2017 Шенжен екран на допир изложба се одржа на 24 ноември во Конвенцијата на Шенжен и изложбен центар. PLET изложени FGB фиберглас одбор гумен, како одбор гумен јаглеродни влакна, како и автоматско мелница гумен. СПС екран печатење гумен се класифицирани во три категории: ...Прочитај повеќе »

 • Виетнам екранот Печатење изложба 2017
  Време на мислењето: Март-23-2018

  На 12 мај, 2017 година, на вториот екран печатење Изложбата се одржа во изложбениот центар Сајгон во градот Хо Ши Мин, Виетнам. СПС бренд гумен учествуваа на изложбата и започна со гумен Како еднострани јаглеродни влакна. Предностите на Како карбонски влакна гумен: 1, еднострана поддршка е м ...Прочитај повеќе »

 • 2016 Полупроводнички и Микроелектроника Изложба
  Време на мислењето: Март-23-2018

  Plet именува СПС гумен продажба и технички персонал за да ја посетите изложбата Полупроводнички и Микроелектроника одржа во Биг видување во Токио на 18 јануари 2016 за да се разбере технологии на печатење на екран и размена на процеси парична казна печатење на екран, за време на комуникацијата, печатење на екран с ...Прочитај повеќе »

 • СПС гумен Учествувал во 2015 CSGIA Изложба
  Време на мислењето: Март-23-2018

  На 21 октомври 2015 година, во Шангај Новиот Експо Центар, СПС го лансираше FGB стаклени влакна одбор гумен и М-тип на растворувач отпорни на абење отпорни стругалка, која беше широко признати од страна на клиентите. СПС бренд гумен е направен од полиуретанска Јапонски гумен и се обработуваат во ...Прочитај повеќе »

WhatsApp Online Chat !