Печатење на екран плоштад гумен

Краток опис:

Печатење на екран плоштад гумен СПС-ML-SL се користи за проводници за алуминиум паста печатење на задната плоча на фотоволтаични ќелии, која е отпорна на печатење пати, тешко е да се деформира и ниска цена. Цврстина се одликува со различни бои, исто така погоден за microelectronic печатење на екран


детали за производот

Тагови производ

Екран печатење квадратни гумен големина - Добро,

Печатење на екран плоштад гумен

СПС-ML-SL се користи за проводници за алуминиум паста печатење на задната плоча на фотоволтаични ќелии, која е отпорна на печатење пати, тешко е да се деформира и ниска цена. Цврстина се одликува со различни бои

Исто така погоден за microelectronic печатење на екран


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !