Вести

 • Летно проширување на Плет во 2020 година

  Plet organizes three group activities every year, which provides employees with opportunities to relax physically and mentally, as well as enhance communication and communication between employees. Every time the company's collective activities will let the employees bri...
  Прочитај повеќе
 • Брендот СПС и брендот Јапонија Бандо учествуваа на изложбата на екран осетлив на допир Шенжен во 2019 година

  Брендот СПС и брендот Јапонија Бандо учествуваа на изложбата на екран осетлив на допир Шенжен во 2019 година

  Од 21 ноември до 23 ноември 2019 година, влијателната и голема изложба Шенжен целосен допир и дисплеј во кинеската индустрија со екран осетлив на допир беше грандиозно промовирана во Центарот за конвенции и изложби во Шенжен. Како метеоролошка атмосфера на домашната индустрија за прикажување на допир, оваа изложба ...
  Прочитај повеќе
 • Гума за стружење СПС и гума за гребење Бандо успешно учествуваа на изложбата за печатење на мрежата во Азија-Пацифик 2019 година

  Гума за стружење СПС и гума за гребење Бандо успешно учествуваа на изложбата за печатење на мрежата во Азија-Пацифик 2019 година

  Changzhou Plet Printing Technology is a professional agency of Japanese Solvent Resistant Squeegee,which contains SPS branded and Original Japan Bando Scraper.During ASGA & CSGIA 2019 Screen Printing & Digital Printing Exhibition held in Shanghai New Internationa...
  Прочитај повеќе
 • Измет сличен на глодар, формула за бебиња во датумот на продажба: Инспекции на ресторани во округот Ланкастер: 7 јуни 2019 | Инспекции во ресторани

  Одделот за земјоделство во Пенсилванија користи процес на известување засновано врз ризик за ресторани и други ракувачи со храна. Војвода на слобода, 1002 N. St. Duke, 13.05. Светлината не е заштитена или не се уништува во ладилникот за влегување. Црн, влажен остаток на плочата за дефлектор на машината за мраз; cl ...
  Прочитај повеќе
 • Глобален пазар за сушење машини за чистење (2018-2023) по тип на производ, апликации, приходи, можности, играчи, региони

  Светскиот пазар за сушење машини за чистење е неодамна објавен истражувачки извештај кој опфаќа секој аспект на глобалните машини за сушење машини 2018 заедно со детална анализа на елементите за раст на пазарот за сушење машини, трендовите на пазарот за сушење машини, големината, побарувачката и пазарот за сушење машини за чистење дистрибуција. На ...
  Прочитај повеќе
 • Зборувајќи за печатење на екранот од стакло

  Печатењето на стаклен екран се однесува на методот на печатење на екранот со употреба на стаклена плоча или стаклен сад како главен производ. Употребата на стакло има долга историја во Кина, па дури и во денешната модерна ера, стаклото сè уште игра важна улога во нашите животи. Во моментов, финансиската криза потекнува од ...
  Прочитај повеќе
 • екран печатење на екран одржување совети

  Без оглед на видот на печатење на екран, на решетката мора да бидат исчистени и обезмастени пред употреба. Ако соодветните одмастување работа не е направено, на екранот ќе биде delaminated или уништени во процесот на печатење. Ако нето крпа не се чисти во време, тоа ќе се чита и печатење на екран ќе ...
  Прочитај повеќе
 • СПС-FGB стаклени влакна одбор гумен

  СПС-FGB стаклени влакна одбор гумен

  Иако целокупната економска криза во 2015 година, но во печатарската индустрија екранот сè уште се постигнат добри резултати, во оваа година, најголем екран печатење компании, исто така, преку оптимизација на производот, интеграција на ресурси и други трансформација, со надеж дека брзо да ги искористи командантот heig во индустријата ...
  Прочитај повеќе
 • машина работи печатење на екран

  Екранот на вашиот печатач работат принципот вовед - 1. авион со рамен екран машина за печатење работи. 1 Авион екран машина за печатење програма за работа циклус. Во случај на монохроматски полуавтоматски екран машина за печатење полутон со рамен екран тип, една од својата работа циклуси е: хранење → позиционирање → падне ...
  Прочитај повеќе
 • воведување мрежно печатење и неговата функција

  Точки во печатење играат многу важна улога. Точки може да се пренесе на тонови, нивоа, и боите на сликата. Секое рефлексии или преноси се составени од пигмент честички или сребро честички за да се формира еден континуиран цветаат тон. Ова цветаат тон и слој мора да бидат фотографирани или други мет ...
  Прочитај повеќе
 • Како да се подобри ефикасноста на екран машина за печатење производство и квалитет на печатење

  За клиенти кои купуваат екран принтери, она што тие се најмногу загрижени за е дали купени машини може да биде профитабилна. Во споредба со традиционалните рачни операции, полу-автоматски или целосно автоматски екран печатари имаат следниве предности: 1. Прво, намалување на трошоците на работна сила. Второ, е ...
  Прочитај повеќе
 • 2017 Шенжен екран на допир Изложба

  2017 Шенжен екран на допир Изложба

  2017 Шенжен екран на допир изложба се одржа на 24 ноември во Конвенцијата на Шенжен и изложбен центар. PLET изложени FGB фиберглас одбор гумен, како одбор гумен јаглеродни влакна, како и автоматско мелница гумен. СПС екран печатење гумен се класифицирани во три категории: ...
  Прочитај повеќе
 • Виетнам екранот Печатење изложба 2017

  Виетнам екранот Печатење изложба 2017

  На 12 мај, 2017 година, на вториот екран печатење Изложбата се одржа во изложбениот центар Сајгон во градот Хо Ши Мин, Виетнам. СПС бренд гумен учествуваа на изложбата и започна со гумен Како еднострани јаглеродни влакна. Предностите на Како карбонски влакна гумен: 1, еднострана поддршка е м ...
  Прочитај повеќе
 • 2016 Полупроводнички и Микроелектроника Изложба

  2016 Полупроводнички и Микроелектроника Изложба

  Plet именува СПС гумен продажба и технички персонал за да ја посетите изложбата Полупроводнички и Микроелектроника одржа во Биг видување во Токио на 18 јануари 2016 за да се разбере технологии на печатење на екран и размена на процеси парична казна печатење на екран, за време на комуникацијата, печатење на екран с ...
  Прочитај повеќе
 • СПС гумен Учествувал во 2015 CSGIA Изложба

  СПС гумен Учествувал во 2015 CSGIA Изложба

  На 21 октомври 2015 година, во Шангај Новиот Експо Центар, СПС го лансираше FGB стаклени влакна одбор гумен и М-тип на растворувач отпорни на абење отпорни стругалка, која беше широко признати од страна на клиентите. СПС бренд гумен е направен од полиуретанска Јапонски гумен и се обработуваат во ...
  Прочитај повеќе