2017 Shenzhen Touch Screen Exhibition

2017 Шенжен екран на допир изложба се одржа на 24 ноември во Конвенцијата на Шенжен и изложбен центар. PLET изложени FGB фиберглас одбор гумен, како одбор гумен јаглеродни влакна, како и автоматско мелница гумен.

21

СПС екран печатење гумен се класифицираат во три категории: M тип гумен, FGB стаклени влакна одбор гумен и јаглеродни влакна антистатик гумен. На гумен FGB може да обезбеди стабилна агол печатење и печатење притисок. Во прилог на предностите на гумен FGB, јаглеродни влакна антистатик гумен, исто така, го решава проблемот на електростатско wiredrawing и летање со мастило.

534


Post time: Mar-23-2018