SPS-FGB Fiber Glass Board Squeegee

Иако целокупната економска криза во 2015 година, но во печатарската индустрија екранот сè уште се постигнат добри резултати, во оваа година, најголем екран печатење компании, исто така, преку оптимизација на производот, интеграција на ресурси и други трансформација, со надеж дека брзо да ги искористи командантот на височините на индустријата, која исто така го промовира развој на индустријата на печатење на екран. Во моментов, печатење на екран е дополнително подобрен и подобрена и во автоматизација технологија, технологија за обезбедување на квалитет, и во ниво на опрема и материјали за производство.

1

Во развојот на индустријата на печатење на екран, мастила, печатење на екран екрани, и машини за печатење често се предмет на интерес. Сепак, малку луѓе се заинтересирани за печатење на екран и гумен. Сепак, гумен игра клучна улога во финост и стабилноста на печатење. Улогата. Changzhou Preet печатење технологија копродукции, Ltd (скратено како "Плат") е професионална снабдувач на екран печатење потрошни материјали. Под неговите неуморни истражување и напорна работа, СПС прецизен екран печатење и гумен постепено го освои признание на пазарот и индустријата. Доста познат. Во 2016 година, главните производи Прат се СПС-FGB фиберглас стружење и СПС-FGB-Како карбонски влакна антистатик стружење.

2

Предноста на СПС-FGB фиберглас стружење е дека одборот на стаклени влакна поддржува стружење лепак. Дури и ако стружење лепак е потоната во мастило за долго време, печатењето не е лесно деформирани. Затоа, СПС-FGB стаклени влакна одбор стружење лепак да се обезбеди стабилна притисок печатење. , Во согласност агол печатење, висока отпорност на триење и растворувач отпор, погодна за прецизно екран печатење индустрија, како што се фини линии, точки печатење, како и контрола на дебелината на слојот, како што се: екран на допир печатење црна и бела покривка екран, допрете го екранот TP сребро контрола на дебелината на слојот (заштеда на 8% Сребрена Вметни), апарати за домаќинство декорација индустрија транспарентна Боја & Dot печатење, апарати за домаќинство декорација индустрија бисер во прав печатење (екран печатење лесен за мастило), автомобилски семафорот индустрија Прочистете Мастила и транспарентна печатење во боја, светлина водич Плоча индустрија Dot печатење, RF Етикета Тенок Сребрена линија печатење, фотонапонски решетка линија печатење и така натаму.

СПС-FGB-Како карбонски влакна анти-статички гумен не само во целосната изведба на FGB фиберглас гумен, тоа исто така може да се ослободи статички електрицитет генерирана за време на процесот на печатење. Бидејќи СПС-FGB-анти-статички јаглеродни влакна стружење лепак е направен од проводен јаглеродни влакна одбор и анти-статички КАКО стружење лепак, како стружење гума може успешно да ја намали вредноста на отпорност на гребење до 10 MΩ, кои можат да бидат ослободени за време на печатење процес. Статички електрична енергија, за да се избегне електростатско акумулација во процесот на печатење на екран и на феноменот на цртање и летање мастило, која, исто така, во голема мера подобрување на квалитетот на производот.

3

Квалитет дава топлина на производот, се одразува карактерот на компанијата, и е исто така предност за развој на компанијата. За квалитет на производот, Prete строго го контролира суровини, донесува научни производство процеси, и извршува строги процедури за испитување. Од гледна точка на уделот на пазарот, стратегија Pret има постигнато многу добри резултати. Но, тешко оружје Pret не е ограничена само на ова. Во ерата на услуга-ориентирана искуство, Pretto става првиот сервис во развојот на претпријатието, и има комплетна маркетинг мрежата и пред-продажба и по продажбата систем на услуги. Онлајн пред-продажба на технички консултации може да се спроведе од двете онлајн и офлајн канали, како и планови за рационализација и по продажбата на услуги за стандардизација може да се добие во текот на продажба, со цел да ги задоволи барањата на клиентите, во најголема можна мера. Мисијата Прат: воведувањето на свила екран печатење на нови производи, нови процеси и да се промовира развојот на свила екран индустрија.

4


Post time: Mar-23-2018